הספרים של שאול אריאלי

כל גבולות ישראל

הספר מציג מזוויות ומתובנות חדשות ולראשונה בהתייחס לכל ימי הסכסוך הישראלי- ערבי- פלסטיני, את התפתחותם של כל גבולות ישראל בהחלטות בינלאומיות, במלחמות, בהסכמים ובמהלכים חד צדדיים.

זכות החשיבה

לקט נבחר של מאמרים על הסכסך הישראלי - פלסטיני מאת שאול אריאלי
מהדורה חמישית

עוון ואיוולת

על ההצעות להעביר ישובים ערביים מישראל לפלסטין, שאול אריאלי, דובי שוורץ, הדס תגרי, מכון פלורסהיימר (2006)

מסעו של סולו

קובץ סיפורים קצרים ומגובשים, דמיוניים ופילוסופיים, התוהים על הקשר בין עוצמת האושר ומשכם של החיים, היציבות שבמוכר לעומת האתגר שבלא נודע, גזענות לעומת אוניברסליות, ומה שבין הפרט לחלקו בחברה, ובין המנהיגות לבין השררה.

הוצאת סער (2006)- ניתן להשיגו בהוצאת סער, באתרי הספרים באינטרנט ומהמחבר.

תפסת מרובה לא תפסת

הספר מבקש לפרוש בפני הקורא ולנתח את השתלשלות האירועים המרכזיים המסרטטים את גבולותיו של הבית הלאומי היהודי בארץ ישראל.

הוצאת כרמל ירושלים, 2006 – ניתן להשיגו בחנויות הספרים, בהוצאת כרמל, באתרי הספרים באינטרנט, בספריות הציבוריות ובספריות של בתי הספר התיכוניים.

חומה ומחדל

גדר ההפרדה - ביטחון או חמדנות? הספר חומה ומחדל מספר את סיפורה של גדר ההפרדה כפי שלא סוּפּר עד היום: ההחלטות הפוליטיות השגויות, העוולות המשפטיות והאנושיות, השימוש חסר האחריות בנימוקי ביטחון המשמשים כסות לחלומות סיפוח ותאוות נדל"ן, הניצול הציני של חרדות הישראלים ושל חוסר האונים של הפלסטינים, והבזבוז האדיר של כספי הציבור.

שאול אריאלי מיכאל ספרד, הוצאת ספרי עליית הגג וידעות ספרים (2008)- ניתן להשיגו בחנויות הספרים, באתרי הספרים באינטרנט ומההוצאה.

גבול בינינו וביניכם

הסכסוך הישראלי-פלסטיני והדרכים ליישובו. בימי שלום ובימי מלחמה, בבית ובחוץ, הסכסוך העיקש מצליח לבלבל גם את מי שכבר חי אותו שנים ארוכות. גבול בינינו וביניכם הוא ניסיון חדשני לצייר בלשון בהירה את התמונה המסועפת: ההתחלות, המתחים בין הצדדים ובתוכם, השחקנים, הגיאוגרפיה, הסכנות, הסיכונים, הסיכויים.

ספרי עליית הגג, ידיעות ספרים, 2013, ניתן להשיגו בחנויות הספרים, בהוצאה, ובאתרי האינטרנט

ההיבט הטריטוריאלי במו"מ הישראלי פלסטיני על הסדר הקבע

רון פונדק , שאול אריאלי, הוצאת מרכז פרס לשלום

(ספטמבר 2004) – ניתן לקבל בעותק קשיח מהמחבר או ממרכז פרס לשלום (עותקים מעטים)

חלומות של אבן

סיפור קצר ומגובש, דמיוני ופילוסופי, התוהה על הקשר שבין עוצמתו של האושר ובין משכם של החיים, ועל גורלם של הדומם, הצומח והחי האנושי, הנעים במסלולו של הטבע. סיפור הנוגע ברגש ובחווית החיים והמוות ומדבר, משום כך אל לב כל.

משיחיות על סלע המציאות

מפעל ההתנחלות ביהודה ושומרון: חזון או אשליה, 1967-2016

(2017)

People & Borders

About the Israeli Palestinian conflict, Shaul Arieli, 2010
fifth edition