עברית English זרקור על לב הסכסוך הישראלי פלסטיני, תוך דיון ביקורתי והצעת חלופות שונות, הכוללות נתונים ומפות יחודיות, לסוגיות שעל סדר היום הלאומי- פליטים, ירושלים, התנחלויות, גבולות,ביטחון, גדר ההפרדה, הינתקות,היתכנסות, מפת הדרכים , יוזמת ז'נבה, אש"ף וחמאס, העולם הערבי והקהילה הבינלאומית ועוד.

 

תאריך ושעה
 דף הבית
דף הבית          
 

ברוכים הבאים לאתר של שאול אריאלי
 ד"ר שאול אריאלי, יליד אשקלון (1959), חוקר את הסכסוך הישראלי- פלסטיני ומלווה את התהליך המדיני על כל סוגיותיו-הגדרה עצמית, טריטוריה, ביטחון, ירושלים, פליטים, התנחלויות- ואחד המומחים המובילים בארץ בכל הקשור בתוואי הגבול וגדר ההפרדה. במסגרת שירותו הצבאי, שירת בעוצבת הצנחנים והיה מפקד החטיבה הצפונית ברצועת עזה. עמד בראש מנהלת הסכם הביניים בתקופתם של ראשי הממשלה רבין, פרס ונתניהו, סגן המזכיר הצבאי לשר הביטחון וראש הממשלה, וכראש מנהלת המו"מ להסדר קבע בממשלת ברק והיה אחראי על עבודת המטה למשא ומתן הרשמי עם הפלסטינים. מאז פרש מצה"ל ב-2001, מקדיש רבות מזמנו לקידום הסכם קבע בין ישראל והפלסטינים, הינו עמית הוראה במרכז הבינתחומי בהרצליה ובמכללה האקדמית תל אביב- יפו, חוקר בכיר בקרן לשת"פ כלכלי, מיוזמי ומובילי "הבנות ז'נבה" וחבר ועדת ההיגוי של "מפקדים למען ביטחון ישראל". קראו בהרחבה »
הספר החדש "משיחיות על סלע המציאות " מאת שאול אריאלי 

עכשיו להורדה

סאדאת פלסטיני ? עוד פנינה שקרית של נתניהו

באירוע לציון 40 שנה לביקור אנואר סאדאת שהתקיים בכנסת בשבוע שעבר, התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לאפשרות של משא ומתן עם הפלסטינים ואמר: "עוד לא נתקלתי ב'סאדאת פלסטיני' - שיכריז על רצונו בקץ הסכסוך, יכיר במדינת ישראל בגבולות כלשהם, ויתמוך בזכותנו לחיות בביטחון ובשלום".

("הארץ", 28.11.17)

 

להמשך קריאה >>


ישראל לא מוכנה לתוכנית השלום של טראמפ

העיסוק והשיח ב"יוזמת טראמפ" נדחקים לקרן זווית בצל העננה שמטילה המחאה החברתית נגד השחיתות. ההימורים, ההערכות, "בלוני התקשורת" והתמרונים בדעת הקהל רבים ומגוונים, אך אלו דווקא מעידים על חוסר הוודאות בדבר השקתה של היוזמה, ביחס לתכניה והכי חשוב - באם תתקבל ותצליח במקום שאחרות נכשלו. 

("הארץ",28.12.17)
 

 

להמשך קריאה >>

רחבעם זאבי , הנבואה שלך תיכף תתגשם


בשבועות הקרובים מועמד רחבעם זאבי ("גנדי") לזכות למעמד נביא או לפחות חוזה ירושלים החדשה. המכתירים הצפויים הם השרים נפתלי בנט וזאב אלקין. הם הצליחו לקיים אתמול בכנסת דיון ממושך לקראת אישורו הסופי של החוק, שיאפשר את פיצול השכונות הפלסטיניות שמעבר למכשול ההפרדה מעיריית ירושלים, והעברתן .לרשות מקומית ישראלית חדשה

(הארץ",2.1.18")

 

להמשך קריאה >> [חזרה לראש הדף]

לייבסיטי - בניית אתרים