עברית English זרקור על לב הסכסוך הישראלי פלסטיני, תוך דיון ביקורתי והצעת חלופות שונות, הכוללות נתונים ומפות יחודיות, לסוגיות שעל סדר היום הלאומי- פליטים, ירושלים, התנחלויות, גבולות,ביטחון, גדר ההפרדה, הינתקות,היתכנסות, מפת הדרכים , יוזמת ז'נבה, אש"ף וחמאס, העולם הערבי והקהילה הבינלאומית ועוד.

 

תאריך ושעה
 דף הבית
דף הבית          
 

ברוכים הבאים לאתר של שאול אריאלי
 ד"ר שאול אריאלי, יליד אשקלון (1959), חוקר את הסכסוך הישראלי- פלסטיני ומלווה את התהליך המדיני על כל סוגיותיו-הגדרה עצמית, טריטוריה, ביטחון, ירושלים, פליטים, התנחלויות- ואחד המומחים המובילים בארץ בכל הקשור בתוואי הגבול וגדר ההפרדה. במסגרת שירותו הצבאי, שירת בעוצבת הצנחנים והיה מפקד החטיבה הצפונית ברצועת עזה. עמד בראש מנהלת הסכם הביניים בתקופתם של ראשי הממשלה רבין, פרס ונתניהו, סגן המזכיר הצבאי לשר הביטחון וראש הממשלה, וכראש מנהלת המו"מ להסדר קבע בממשלת ברק והיה אחראי על עבודת המטה למשא ומתן הרשמי עם הפלסטינים. מאז פרש מצה"ל ב-2001, מקדיש רבות מזמנו לקידום הסכם קבע בין ישראל והפלסטינים, הינו עמית הוראה במרכז הבינתחומי בהרצליה ובמכללה האקדמית תל אביב- יפו, חוקר בכיר בקרן לשת"פ כלכלי, מיוזמי ומובילי "הבנות ז'נבה" וחבר ועדת ההיגוי של "מפקדים למען ביטחון ישראל". קראו בהרחבה »
הספר החדש "משיחיות על סלע המציאות " מאת שאול אריאלי 

עכשיו להורדה

מה פשר מבול הצעות הסיפול הבהולות?
פעמי משיח נשמעים ללא ספק באוזני שרי ממשלת ישראל ובעוצמה רבה יותר באוזני חברי הכנסת מהקואליציה. שאון משיחי היכול להסביר מצד אחד את התעלמותם המוחלטת מהדברים המעסיקים את הציבור בישראל, כמו המחאה נגד השחיתות השלטונית והחקיקה האנטי דמוקרטית. ומצד שני, ביתר שאת, את מבול הצעות הסיפוח של הגדה או חלקים ממנה המציף את שולחן הכנסת והשיח הציבורי - מהחלטת מרכז הליכוד לאזורי התיישבות, דרך מעלה אדומים, ירושלים רבתי, שטחי סי, תכנית ההכרעה, תוכנית האוטונומיה ועוד.("הארץ", 4.2.18)

 

להמשך קריאה >>


פנטזיות על נושא "תוכנית השלום"
"אז מה אתם מציעים?" היתה במשך שנים רבות השאלה שניפצה באחת את טיעוניהם של הלאומנים והמשיחיים שוללי הסדר הקבע, שטרחו לשכנע את הציבור בקיומם של חוליים ברעיון שתי המדינות לשני העמים. למרות  חלוף למעלה משני עשורים מאז הושק הסכם אוסלו, תוקפה של שאלה זו לא פג. יחד עם זאת, בשנים האחרונות ,מנהיגי המחנה הזה הצליחו לזרוע חול בעיני חלק מהציבור על ידי הפרחת "רעיונות" ו"תוכניות" לפתרון, גם אם מופרכים מהיסוד וחסרי כל היתכנות מעשית ומדינית.   

("הארץ",23.1.18)
 

 

להמשך קריאה >>

רחבעם זאבי , הנבואה שלך תיכף תתגשם


בשבועות הקרובים מועמד רחבעם זאבי ("גנדי") לזכות למעמד נביא או לפחות חוזה ירושלים החדשה. המכתירים הצפויים הם השרים נפתלי בנט וזאב אלקין. הם הצליחו לקיים אתמול בכנסת דיון ממושך לקראת אישורו הסופי של החוק, שיאפשר את פיצול השכונות הפלסטיניות שמעבר למכשול ההפרדה מעיריית ירושלים, והעברתן .לרשות מקומית ישראלית חדשה

(הארץ",2.1.18")

 

להמשך קריאה >> [חזרה לראש הדף]

לייבסיטי - בניית אתרים