עברית English זרקור על לב הסכסוך הישראלי פלסטיני, תוך דיון ביקורתי והצעת חלופות שונות, הכוללות נתונים ומפות יחודיות, לסוגיות שעל סדר היום הלאומי- פליטים, ירושלים, התנחלויות, גבולות,ביטחון, גדר ההפרדה, הינתקות,היתכנסות, מפת הדרכים , יוזמת ז'נבה, אש"ף וחמאס, העולם הערבי והקהילה הבינלאומית ועוד.

 

תאריך ושעה
 דף הבית
דף הבית          
 

ברוכים הבאים לאתר של שאול אריאלי
 ד"ר שאול אריאלי, יליד אשקלון (1959), חוקר את הסכסוך הישראלי- פלסטיני ומלווה את התהליך המדיני על כל סוגיותיו-הגדרה עצמית, טריטוריה, ביטחון, ירושלים, פליטים, התנחלויות- ואחד המומחים המובילים בארץ בכל הקשור בתוואי הגבול וגדר ההפרדה. במסגרת שירותו הצבאי, שירת בעוצבת הצנחנים והיה מפקד החטיבה הצפונית ברצועת עזה. עמד בראש מנהלת הסכם הביניים בתקופתם של ראשי הממשלה רבין, פרס ונתניהו, סגן המזכיר הצבאי לשר הביטחון וראש הממשלה, וכראש מנהלת המו"מ להסדר קבע בממשלת ברק והיה אחראי על עבודת המטה למשא ומתן הרשמי עם הפלסטינים. מאז פרש מצה"ל ב-2001, מקדיש רבות מזמנו לקידום הסכם קבע בין ישראל והפלסטינים, הינו עמית הוראה במרכז הבינתחומי בהרצליה ובמכללה האקדמית תל אביב- יפו, חוקר בכיר בקרן לשת"פ כלכלי, מיוזמי ומובילי "הבנות ז'נבה" וחבר ועדת ההיגוי של "מפקדים למען ביטחון ישראל". קראו בהרחבה »
הספר החדש "משיחיות על סלע המציאות " מאת שאול אריאלי 

עכשיו להורדה

רק אז ינוח רבין על משכבו בשלום 

רבין היה מתהפך בקברו למשמע שלל ההצעות "מחוץ לקופסה" לפיתרון הסכסוך, שפושות לאחרונה, ברוח "לא צריך לפנות התנחלויות", "מובלעות בריבונות ישראלית", או מגוון קונפדרציות, פדרציות, אוטונומיות מחוזיות, מולדת משותפת ודומיהן.

("הארץ", 7.11.17)

 

להמשך צפייה >>

לחמאס יש אסטרטגיית-על לפיוס 

לא ניתן לנבא באם פיצוץ המנהרה לא ניתן לנבא באם פיצוץ המנהרה באזור כיסופים, שבו נהרגו שמונה פעילי הג'יהאד האיסלאמי וחמאס, יגרור תגובה מארגונים אלו, אך ניתן להעריך כי זה יהיה מבחן משמעותי ליחיא סינוואר, מנהיג חמאס ברצועה, לבלום או להכיל במהירות אירוע זה בכדי לשמור על האסטרטגיה אותה אימץ לאחרונה חמאס בראשותו. 

(הארץ,31.10.17)

 

להמשך צפייה  >>

מבט מקרוב על האשליות שמוכר יעלון
 
אין כמו דברי משה (בוגי) יעלון, בפני בני האולפנה בבית שמש, בכדי להמחיש כיצד בורות בהיסטוריה המודרנית של העם היהודי וכיצד התעלמות מהמציאות ומאילוציה, מתוך תקווה שהאשליה תעצב מציאות רצויה, היא מתכונת בדוקה להידרדרות אלי אסון.


("הארץ", 23.10.17)

 

להמשך צפייה >> [חזרה לראש הדף]

לייבסיטי - בניית אתרים