עברית English זרקור על לב הסכסוך הישראלי פלסטיני, תוך דיון ביקורתי והצעת חלופות שונות, הכוללות נתונים ומפות יחודיות, לסוגיות שעל סדר היום הלאומי- פליטים, ירושלים, התנחלויות, גבולות,ביטחון, גדר ההפרדה, הינתקות,היתכנסות, מפת הדרכים , יוזמת ז'נבה, אש"ף וחמאס, העולם הערבי והקהילה הבינלאומית ועוד.

 

תאריך ושעה
 דף הבית
דף הבית          
 

ברוכים הבאים לאתר של שאול אריאלי
 ד"ר שאול אריאלי, יליד אשקלון (1959), חוקר את הסכסוך הישראלי- פלסטיני ומלווה את התהליך המדיני על כל סוגיותיו-הגדרה עצמית, טריטוריה, ביטחון, ירושלים, פליטים, התנחלויות- ואחד המומחים המובילים בארץ בכל הקשור בתוואי הגבול וגדר ההפרדה. במסגרת שירותו הצבאי, שירת בעוצבת הצנחנים והיה מפקד החטיבה הצפונית ברצועת עזה. עמד בראש מנהלת הסכם הביניים בתקופתם של ראשי הממשלה רבין, פרס ונתניהו, סגן המזכיר הצבאי לשר הביטחון וראש הממשלה, וכראש מנהלת המו"מ להסדר קבע בממשלת ברק והיה אחראי על עבודת המטה למשא ומתן הרשמי עם הפלסטינים. מאז פרש מצה"ל ב-2001, מקדיש רבות מזמנו לקידום הסכם קבע בין ישראל והפלסטינים, הינו עמית הוראה במרכז הבינתחומי בהרצליה ובמכללה האקדמית תל אביב- יפו, חוקר בכיר בקרן לשת"פ כלכלי, מיוזמי ומובילי "הבנות ז'נבה" וחבר ועדת ההיגוי של "מפקדים למען ביטחון ישראל". קראו בהרחבה »היי שלום דמוקרטיה, ברוך הבא ג'ונגל.

התגובות החריפות לחוק הלאום הזעיקו את "מגלגלי העיניים" ו"עמי הארצות", תומכי החוק, להלין על הפגיעה ב"פלורליזם", שהפך לרגע לכל כך יקר ללבם, להאשים את המבקרים בסירוב לקבל את תוצאות ההליך הדמוקרטי, שכה הקפידו להפחית מערכו ולפגוע במעמדו, ולבסוף אף לתקוף את המבקרים בטענה כי הם מתנגדים לראות בישראל כמדינת הלאום היהודי.

("הארץ", 24.7.18)
  להמשך קריאה >>

מה למדו השנה תלמידי ישראל? כמה שפחות
אם מסתכלים על מערכת החינוך בישראל דרך המשקפיים של מבחני פיז"ה, המצב לא מעודד. מדי שנה ארגון OECD בוחן את רמת האוריינות של תלמידים בני 15–16 בקריאה, במתמטיקה ובמדעים, וכבר שנים הוא שב וצופה כי בישראל, שיעור בוגרי התיכון שיתקשו להשתלב בחברה ובכלכלה הוא מהגבוהים מבין מדינות OECD. גם הישגי המורים בישראל אינם מהגבוהים.
("הארץ", 12.6.18)

 

להמשך קריאה>>


גדי טאוב נכנע לעריצות של העכשווי

במאמרו טוען גדי טאוב ("הארץ", 6.7) שסיום הסכסוך בינינו לבין הפלסטינים תלוי אך ורק בהם, ושהם אינם מתכוונים לוותר על חלומם הגדול להשמיד את מדינת ישראל. בכך אימץ את טענות היסוד של הימין הלאומני וניתק עצמו מהמחנה המעריך שהשגת היפרדות מדינית מוסכמת אפשרית, אך תלויה בשני הצדדים, ובמידה רבה יותר בנו.    

("הארץ",8.7.18)
 

 

להמשך קריאה >>

מתווה טראמפ ונגיעות האצבע של נתניהו

טביעות האצבעות של נתניהו ב"מתווה טראמפ", ההולך ומתגבש בימים אלו, בלתי ניתנות להסתרה. קל ליפול בשבי הזהות בין עמדות נתניהו להצעה האמריקאית הצפויה - אך זוהי כניעה אופיינית לטוטליטריות של העכשווי.
("הארץ",24.6.18)

 

להמשך קריאה >>


 [חזרה לראש הדף]

לייבסיטי - בניית אתרים